У Національному банку України повідомили, що будуть продовжувати свою політику щодо згладжування різких валютних коливань, проте не будуть ставати на заваді «ринковому тренду на зміцнення гривні».

Про це повідомив директор департаменту відкритих ринків НБУ Сергій Пономаренко у коментарі «Інтерфакс-Україна».

«В Україні плаваючий, а не фіксований курс гривні. У нас немає такої тактики, щоб захищати якусь цифру, наприклад, не дати гривні зміцнитися більше 25 гривень за долар чи не дати гривні ослабнути більше 30 гривень за долар. Тобто, у цьому і є суть політики плаваючого курсу, він змінюється під впливом попиту та пропозиції», — повідомив Пономаренко.

За його словами, Нацбанк діє відповідно до довгострокового плану щодо валютних інтервенцій, які не впливають на напрямок курсу гривні. Наразі ж гривня зміцнюється через сприятливі зовнішньоекономічні фактори, зокрема приплив іноземних інвестицій у державні цінні папери України, високі ціни на товари українського експорту.

Зазначимо, що напередодні міністерка фінансів України Оксана Маркарова розкритикувала Нацбанк за те, що там дозволяють гривні зміцнюватися та не викуповують з ринку валюти у достатніх обсягах.

Зазначимо, що в останні декілька місяців в Україні спостерігається суттєве зміцнення національної валюти. Це зміцнення є традиційним та сезонним, пов'язаним з активністю українських агроекспортерів. Водночас цьогорічне зміцнення гривні підкріплюється ще й напливом валюти зі сторони іноземних інвесторів, які скуповують державні облігації України.

Поділитись: