Знімок комети 46P / Wirtanen, зроблений за допомогою телескопу «Хаббл» 13 грудня
Фото:

NASA, ESA, D. Bodewits (Auburn University) and J.-Y. Li (Planetary Science Institute)

Космічний телескоп NASA Hubble провів масштабне спостереження комети 46P/Wirtanen (комети Віртанена), яку називають найяскравішою кометою 2018 року завдяки її максимальному зближенню із Землею у грудні. Знімки з телескопу Hubble, а також інших наземних і космічних обсерваторій оприлюднені на сайті NASA.

На знімку, зробленому камерою WFC3 (Wide Field Camera 3) телескопу Hubble 13 грудня, коли комета перебувала на відстані 12 мільйонів кілометрів від Землі, помітно, що ядро ​​комети розташоване у центрі дифузійної коми (оболонки з пилу і газу), ледь асиметричну форму якої створює тиск сонячного випромінювання.

У NASA зазначили, що дані спостережень дозволяють дізнатися більше про структуру внутрішньої коми комети і зрозуміти, як змінюється її склад під дією випромінювання Сонця.

Крім знімку телескопа Hubble, на сайті NASA оприлюднили знімок комети, зроблений обсерваторією SOFIA, яка провела спостереження 16 і 17 грудня.

Знімок комети з обсерваторії SOFIA
Фото:

 NASA/SOFIA

Комета Віртанена була відкрита у грудні 1948 року американським астрономом Карлом Віртаненом. Вона короткоперіодична і робить один оборот навколо Сонця за 5,4 року.

16 грудня цього року пролетіла на найменшій відстані від Землі — 11,6 мільйона кілометрів за весь час спостережень.

Космічний телескоп Hubble запустили в космос у квітні 1990 року. За роки роботи на навколоземній орбіті апарат накопичив і передав на Землю десятки терабайтів наукових даних. Зокрема, спостереження, проведені телескопом, зіграли ключову роль у відкритті прискореного розширення Всесвіту.

Раніше ми розповідали про те, що телескоп Hubble може перетворитися на музей.

У жовтні телескоп Hubble перевели в безпечний режим через несправність гіроскопа. 30 листопада NASA опублікувало перший знімок, зроблений телескопом Hubble після ремонту

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile