У невизнаному «Придністров'ї» планують заборонити «пропаганду» ЛГБТ
Самопроголошене «Придністров'я» планує запровадити заборону на «пропаганду гомосексуалізму». За словами юристів, це означає переслідування представників ЛГБТК+.
Про це повідомляє молдовське видання NewsMaker.
Самопроголошений «уряд» розробив «механізм боротьби з маніпулюванням суспільною свідомістю». Правозахисники переконані, що йдеться про заборону ЛГБТК+ як сексуальної орієнтації.
Автори закону вказують, що найвразливішою категорією нібито є молоде покоління, але йдеться про заборону пропаганди не лише серед неповнолітніх.
«Після ухвалення у "Придністров'ї" закону про заборону пропаганди ЛГБТ там можна очікувати чого завгодно: зростання рівня гомофобії, переслідування представників ЛГБТ, кримінальних справ, насильства та тюремного ув’язнення», — вважає адвокат Вадим Вієру.
Це не вперше в регіоні вводять обмеження. Так, у місцевому законі «Про захист дітей» сказано, що «інформація, яка пропагує нетрадиційні стосунки, не може поширюватися серед дітей». Посилаючись на це положення, у липні 2023 року в «Придністров'ї» заборонили прокат мультфільму «Незвичайний світ» студії Disney, а кінотеатри, які його показали, оштрафували, писав NewsMaker.
Видання пише, що формулювання, яке використовує влада «Придністров’я», схоже з риторикою в рф. У 2013 році в росії ухвалили закон про обмеження пропаганди серед неповнолітніх, а вже у 2022-му повністю її заборонили. Улітку 2023 року також зробили незаконним трансгендерний перехід, а в листопаді того ж року «міжнародний громадський рух ЛГБТ» визнали екстремістською організацією.
У молдовській ЛГБТ-організації Genderdoc-M зазначають, що ситуація у «Придністров'ї» може розвиватися у схожий спосіб, адже там копіюють усі російські закони.
«Поняття "пропаганди ЛГБТ" є концепцією, розробленою авторитарними й тоталітарними державами, які намагаються виправдати порушення прав цієї спільноти та навіть її заборону», — каже Вієру.
Одним з інструментів захисту може бути звернення до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ). Однак такий позов не можна подати проти «Придністров’я», оскільки це невизнана держава.
Видання вказує, що молдовські правозахисники не можуть уплинути на ситуацію на окупованих територіях, оскільки там не діють закони Молдови, а багатьох правозахисників уже затримали.
Автор: Іван Д'яконов
- Поділитися: