У ніч, коли американський фінансист та мільярдер Джеффрі Епштейн ймовірно вчинив самогубство, в його камері не проводили регулярних моніторингів, які передбачені протоколом в’язниці.

Про це повідомило джерело у виправному центрі в Нью-Йорку, пише CNN.

66-річний Епштейн був у камері в спеціальному житловому корпусі, коли його знайшли мертвим. За словами джерела, спочатку в Епштейна був співкамерник, але цю людину перевели від Епштейна з невідомих причин.

Відповідно до протоколу, ув'язнених з суїцидальними нахилами не можна утримувати в камерах поодинці. Також протокол в особливому корпусі, де утримували мільярдера, передбачає перевірку охоронцями ув’язнених щопівгодини. Якщо ув’язнені здаються сплячими, охоронці повинні переконатися, що з ними все гаразд. Якщо охоронці сфальсифікують документи, їх можуть притягнути до кримінальної відповідальності. Джерело CNN повідомило, що двоє охоронців, які були на посту в ніч смерті Епштейна, працювали понаднормово.

Нагадаємо Джеффрі Епштейна знайшли мертвим зранку 10 серпня у камері, де він очікував судового розгляду щодо звинувачення в торгівлі людьми та педофілії. Епштейн не визнав себе винним.

У 2007 році мільярдера Джеффрі Епштейна звинувачували у сутенерстві та схилянні декількох десятків неповнолітніх до проституції. Розслідування велося у 2002-2005 роках у Нью-Йорку та Флориді. Тоді Епштейн пішов на угоду зі слідством — його справою займався Алекс Акоста, який тоді був прокурором Південної Флориди й погодився на угоду з Епштейном. У результаті той просидів у в'язниці лише 13 місяців замість багаторічного, а можливо, і довічного терміну, який міг призначити йому суд. Крім того, Акоста погодився приховати факт угоди зі слідством від жертв у цій справі.

Проте в листопаді 2018 року газета The Miami Herald опублікувала власне розслідування, присвячене справі Джеффрі Епштейна і ролі Алекса Акости у ній. За старою справою журналістам вдалося знайти близько 60 жертв насильства з боку Епштейна.

У лютому нинішнього року суддя окружного суду по Південній Флориді Кеннет Марра ухвалив, що приховування інформації від жертв було незаконним.

7 липня 2019 року влада США затримала Епштейна. За версією слідства, Епштейн отримував сексуальні послуги від неповнолітніх дівчат і «позичав» їх впливовим людям. Мільярдер не визнав провину, а занадто м'яка угода з Епштейном викликала публічну критику на адресу Акости. Лідер демократичної меншості в Сенаті Чак Шумер і спікер Палати представників Конгресу США демократ Ненсі Пелосі зажадали від нього піти у відставку, а в Twitter поширилася кампанія #AcostaResign.

12 липня міністр праці Сполучених Штатів Алекс Акоста оголосив про відставку через скандал навколо Епштейна.

Поділитись: