Міністр праці Сполучених Штатів Алекс Акоста 12 липня оголосив про відставку через скандал навколо звинуваченого в торгівлі людьми та педофілії мільярдера Джеффрі Епштейна.

Як повідомляє CNN, Акоста повідомив про це репортерам на майданчику перед Білим домом. Президент США Дональд Трамп, який стояв поруч, заявив, що задоволений роботою Акости на посаді міністра праці. За словами Трампа, відставка — особиста ініціатива міністра.

Вихід у відставку Акости пов'язаний зі справою американського мільярдера Джеффрі Епштейна. У 2007 році останнього звинувачували у сутенерстві та схилянні декількох десятків неповнолітніх до проституції. Розслідування велося в 2002-2005 роках у Нью-Йорку та Флориді. Тоді Епштейн пішов на угоду зі слідством — його справою займався Алекс Акоста, який тоді був прокурором Південної Флориди і погодився на угоду з Епштейном. У результаті той просидів у в'язниці лише 13 місяців замість багаторічного, а можливо, і довічного терміну, який міг призначити йому суд. Крім того, Акоста погодився приховати факт угоди зі слідством від жертв у цій справі.

Проте в листопаді 2018 року газета The Miami Herald опублікувала власне розслідування, присвячене справі Джеффрі Епштейна і ролі в ньому Алекса Акости. За старою справою журналістам вдалося знайти близько 60 жертв насильства з боку Епштейна.

У лютому нинішнього року суддя окружного суду по Південній Флориді Кеннет Марра ухвалив, що приховування інформації від жертв було незаконним.

7 липня 2019 року влада США затримала Епштейна. За версією слідства, Епштейн отримував сексуальні послуги від неповнолітніх дівчат і «позичав» їх впливовим людям. Мільярдер не визнав провину, а занадто м'яка угода з Епштейном викликала публічну критику на адресу Акости. Лідер демократичної меншості в Сенаті Чак Шумер і спікер Палати представників Конгресу США демократ Ненсі Пелосі зажадали від нього піти у відставку, а в Twitter поширилася кампанія #AcostaResign.

Нагадаємо, законопроект № 6449, що передбачає створення в Україні відкритого реєстру педофілів та запровадження примусової хімічної кастрації для людей, які вчинили злочини сексуального характеру стосовно неповнолітніх підтримали 247 депутатів на засіданні парламенту 11 липня.

Поділитись: