Зразок посвідчення особи в Нідерландах, які видають з 2014 року, та в якому поки є відмітка статі
Фото:

Вікіпедія

У Нідерландах планують за декілька років прибрати з посвідчень особи відмітку про стать через неважливість такої «гендерної реєстрації».

Про це йдеться в листі міністра освіти, культури та науки Нідерландів Інгрід ван Енгелсховен, передає нідерландське видання NU.nl.

Планується, що стать уже не потрібно буде вказувати у посвідченнях із 2024 або 2025 року. Таким чином уряд хоче підтримати людей, які, зокрема, не відчувають себе повністю чоловіками чи жінками.

За словами міністерки, потрібно відмовитися, де це можливо, від «неважливої гендерної реєстрації». Натомість громадяни повинні «створити свою власну ідентичність і жити в повній свободі та безпеці».

Для того, щоб нові правила набули чинності, потрібно внести зміни до законодавства та змінити вказівки для поліції.

Водночас позначка про стать поки залишатиметься у закордонних паспортах, оскільки того вимагають закони Європейського Союзу.

Міністерка Енгелсховен зазначила, що Нідерланди не стануть першою країною, яка запроваджує гендерно-нейтральні посвідчення особи. Не вказувати стать дозволяє Німеччина, а Канада, Індія, Непал, Аргентина та Австралія пропонують обрати в документах третю стать з позначкою — X.

Крім того, у 2018 році в Нідерландах людина вперше отримала паспорт, у якому вказано, що його власник «нейтральної» статі.

Поділитись: