Міністерство внутрішніх справ Німеччини запустило соціальну рекламну кампанію з метою сприяти добровільному поверненню біженців з Німеччини додому. Мігрантам, які до 31 грудня 2018 року повідомлять владу країни про свій добровільний від'їзд на батьківщину, компенсують річну вартість оренди житла на новому місці. Про це пише Deutsche Welle.

Водночас максимальна сума компенсації витрат на оренду житла буде становити 3 тисячі євро.

Рекламу розмістили у Берліні, переважно на станціях метрополітену. МВС звертається до пасажирів німецькою, англійською, арабською, російською мовами, а також мовою пушту і фарсі.

Рекламна кампанія, яка стартувала 13 листопада, розрахована на 10 днів. МВС Німеччини витратить на неї близько 500 тисяч євро.

Цільова аудиторія кампанії — іноземці, яким відмовлено у статусі біженця у ФРН. За допомогою фінансових стимулів уряд країни прагне спонукати мігрантів добровільно покинути Німеччину.

Всю додаткову інформацію мігрантам пропонують отримати в інтернеті за адресою returningfromgermany.de — «Повернення з Німеччини».

За першу половину 2018 року через Німеччині, за оцінками tagesschau.de, добровільно виїхали 10 669 чоловік. А примусово депортовано було 12 261.

Тим, хто погодиться добровільно покинути країну, окрім оплати житла також обіцяють фінансову допомогу — на покупку квитків і облаштування на батьківщині.

Наголошується, що для влади Німеччини добровільне рішенням мігрантів виїхати — вигідніше як з точки зору громадської думки, так і з точки зору фінансів. Вартість чартерного рейсу для висилки мігрантів у розрахунку на одного пасажира може в 4-5 разів перевищувати витрати на звичайний авіапереліт економ-класом в один кінець.

Крім фінансових виплат сім'ї мігрантів можуть розраховувати і на матеріальну допомогу — наприклад, на будівництво або ремонт житла, а також на обладнання кухні або ванної кімнати.

Раніше повідомлялось, що у Німеччині пропонують громадські роботи для мігрантів з метою «інтеграції в країну».

У 2016 році канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що близько 100 тисяч мігрантів і біженців повинні залишити Німеччину до кінця року.

Наприкінці грудня 2016-го Німеччина депортувала майже 24 тисячі мігрантів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ 5 причин, чому проблема міграції може розвалити Євросоюз

Поділитись: