У Німеччині розробили законопроєкт, за яким господарі мають вигулювати своїх собак щонайменше двічі на день упродовж години та не залишати своїх улюбленців на самоті на цілий день. Яка буде відповідальність за порушення, поки невідомо.

Про це повідомляє DW.

У Німеччині приблизно 9 мільйонів собак утримують як домашні тварини, тож міністерство сільського господарства вирішило врегулювати ставлення до тварин.

Крім правила про вигулювання та залишання на самоті, господарям хочуть заборонити тримати тривалий час собак на прив'язі, але поки немає уточнення, скільки це часу.

Законопроєкт також має контролювати і людей, які розводять собак. Так, собаківникам дозволять доглядати лише за трьома самками з цуценятами одночасно. У законі мають прописати мінімальну площу та максимальну температуру необхідну для утримання тварин собаківниками та перевезення їх з одного місця в інше. Поки цих даних немає.

У Німецькій асоціації собак кажуть, що єдині правила для всіх собак це добре, але їх нереально виконати. Зокрема там погоджуються, що тварини мають гуляти щонайменше годину на день, але на тривалість прогулянки впливає вік, здоров'я та порода собаки.

Як пояснили в міністерстві сільського господарства BBC, навряд до власників собак завітають поліцейські, щоб перевірити, чи вивели вони тварину на прогулянку. Насамперед закон призначений для собаківників, щоб врегулювати їхню діяльність.

Коли за законопроєкт можуть проголосувати та коли він може набути чинності — поки невідомо.

У Німеччині надають значної уваги гуманному поводженні з тваринами. Так, у 2002 році до Конституції внесли права тварин. Також у країні діє закон про захист тварин і він передбачає штраф до 25 тисяч євро, якщо тварину виженуть на вулицю.

Поділитись: