У Німеччині сексуальне насильство на війні переслідуватимуть як воєнний злочин
Уряд Німеччини 1 листопада схвалив законопроєкт про розвиток міжнародного кримінального права. Зокрема, він передбачає визнання сексуального насильства під час збройних конфліктів воєнним злочином.
Про це повідомило німецьке Міністерство сім’ї, літніх громадян, жінок і молоді.
Тепер у Німеччині сексуальні насильства, сексуальне рабство та примусові аборти визнаватимуть злочинами проти людяності та воєнними злочинами. І навіть якщо їх вчинили за кордоном, вони все одно переслідуватимуться.
Окрім того, постраждалі, більшість із яких жінки й дівчата, зможуть бути співпозивачами, тобто брати активну роль у кримінальному процесі.
«Сексуальне насильство, особливо проти жінок, давно систематично використовується терористами як тактична зброя в конфліктах по всьому світу й під час збройних конфліктів», — заявила очільниця відомства Ліза Паус.
У межах цієї теми міністерка згадала про повномасштабну війну росії проти України та напад палестинського угруповання ХАМАС на Ізраїль. На тлі цього проєкт закону проходить коротший законодавчий процес у Федеральному Уряді та Раді. Тож очікується, що процес завершиться до весни 2024 року.
А як такі злочини кваліфікують в Україні?
Міністерство юстиції пояснює, що сексуальне насильство під час війни — це воєнний злочин без строку давності.
Сексуальним насильством вважають примусове роздягання, домагання, погрози зґвалтуванням, зґвалтування, примус спостерігати за насильством щодо інших людей і загалом будь-які дії сексуального характеру.
Постраждалі мають право отримати від держави безоплатну медичну, психологічну, соціальну та правову допомогу. Також Система безоплатної правової допомоги (БПД) забезпечує допомогу юристів і залучення адвокатів.
Окрім того, наразі у Верховній Раді опрацьовують законопроєкт щодо правового статусу людей, постраждалих від сексуального насильства, пов’язаного зі збройною агресією росії. Він, зокрема, передбачає виплати компенсацій.
- Поділитися: