У Німеччині борці за права чоловіків виступили з критикою супермаркету Edeka через відеоролик до Дня матері, в якому чоловіки зображені з негативного боку. Проти ролика виступили і феміністки.

Про це повідомляє DW.

У відео під назвою «Ми дякуємо!» демонструється незграбність чоловіків у питаннях догляду за дітьми. Зокрема у ролику чоловік влучає м’ячем в обличчя дитині і вибиває їй зуб, засинає, коли читає казку на ніч.

У цей час дитячий голос читає текст: «Дякую тобі. Дякую за те, що ти завжди поруч. Ти дбаєш про мене. Відчуваєш, коли настає потрібна мить. Тобі я завжди можу все розповісти. А ти завжди мене вислухаєш. Ти — взірець для мене, у будь-яку мить підтримаєш мене, чим можеш. Дякую тобі за красу. І за чуттєвість».

Наприкінці відео показані мати, яка турбується про доньку, а тато в цей час щось їсть.

Ролик розкритикували через гендерні стереотипи: чоловіки показані безнадійно незграбними, а жінки — дбайливими і ласкавими матерями.

Роликом залишилися незадоволені і феміністки. Так, дослідниця гендерних проблем Стіві Шмідель заявила, що відео є «ляпасом по обличчю всіх емансипованих жінок».

«Ми повинні заохочувати матерів у Німеччині інколи відступати на крок та більше довіряти батькам. Замість цього, жінок і досі часто змушують думати, що вони є більш компетентними у батьківстві, що без них удома пануватиме безлад. І коли вони ідуть на роботу працювати по 8 годин на день, то почуваються поганими матерями», — наголосила вона.

Нагадаємо, 12 травня, у День матері, в Києві влаштували щорічну Ходу матерів, яка має на меті привернути увагу суспільства до проблем матерів загиблих на Донбасі, матерів багатодітних сімей та дітей з онкозахворюваннями.

Раніше зі шкільної бібліотеки в Барселоні через сексизм прибрали 200 книг, зокрема «Червону шапочку» і «Сплячу красуню».

Поділитись: