У Берліні поліція затримала 49-річного росіянина, що застрелив громадянина Грузії Зелімхана Хангошвілі, який командував загоном чеченців під час другої Чеченської війни.

Про це повідомляє BBC.

Хангошвілі, який є уродженцем Чечні, застрелили 23 серпня в берлінському парку. Під час другої Чеченської війни убитий воював проти російської армії на боці Чеченської Республіки Ічкерія разом з Асланом Масхадовим та Шамілем Басаєвим.

За даними видання Bild, убивця, якого одразу затримали правоохоронці — Вадим Сергійович із Сибіру. Однак німецькі правоохоронці вважають, що у нього може бути підроблений паспорт. Сам затриманий провину не визнає і відмовляється говорити про свої мотиви.

Як зазначає Spiegel, уряд Німеччини уважно спостерігає за цим розслідуванням, бо є всі підстави вважати, що йдеться про замовне вбивство, а замовники ймовірно з Росії, як і в низці подібних випадків, зокрема з отруєнням Скрипалів у Великій Британії.

Брат загиблого Зураб Хангошвілі заявив у інтерв’ю благодійній чеченській організації «Вайфонд», що замовником убивства є ФСБ Росії.

На сторінці загиблого у Facebook опублікували його фото, ймовірно, з часів Чеченської війни.

Нагадаємо, в Росії гальмують розслідування вбивства опозиціонера Бориса Нємцова, бо обвинувачений Руслан Геремеєв входить до найближчого оточення глави Чечні Рамзана Кадирова.

Поділитись: