У німецькому місті Дюссельдорф невідомі здійснили кібератаку на шпиталь. Через це вийшла з ладу реанімація лікарні, а жінку, яку готували до операції в ній, довелося везти до лікарні в іншому місті. Дорогою до нього вона померла. Правоохоронці почали розслідування інциденту.

Про це повідомляє німецьке видання RTL.

Йдеться про кібератаку, яка сталася ще в ніч на 9 вересня. Зловмисники атакували три десятки серверів університетської лікарні Дюссельдорфа, паралізувавши її роботу. Вони також надіслали лікарні листа з вимогою заплатити викуп (його сума не уточнюється) для розблокування роботи серверів.

Через кібератаку лікарі не могли здійснити операцію пацієнтці, яка була призначена саме на той час. Вони вирішили везти її до найближчої лікарні в місті Вупперталь, що приблизно за 30 кілометрів на схід від Дюссельдорфа. Але під час транспортування жінка померла.

Пізніше виявилося, що хакери хотіли здійснити кібератаку на іншу установу — Дюссельдорфський університет імені Генріха Гейне. Вони зрозуміли, що зламали сервери не тієї установи, і після цього відмовилися від викупу й надіслали дешифрувальний ключ лікарні. Про інші кібератаки того дня не повідомлялося.

Перша смерть через кібератаку?

За фактом смерті жінки правоохоронці Дюссельдорфа почали розслідування разом із фахівцями з кібербезпеки. Поки що вони не проводять прямого зв’язку між кібератакою та смертю пацієнтки шпиталю. Якщо ж його таки виявлять, поліція може почати розслідування за фактом убивства з необережності, зазначає RFI.

«У разі підтвердження це буде перший відомий випадок смерті, прямо пов'язаний з кібератакою. І не дивно, що причиною цьому є зловмисна атака злочинців, а не держав чи терористів», — вважає колишній директор Національного центру кібербезпеки Великої Британії Сірен Мартін.

Як зазначає The Verge, масові кібератаки, як-от вірус NotPetya у 2017 році, часто виводять із ладу системи керування в лікарнях. Тоді внаслідок атаки жодна людина не померла, але фахівці вже застерігали, що це станеться в майбутньому.

Навіть кібератаки, які прямо не впливають на медичне обладнання, можуть завдати шкоди людям. Так, у 2019 році дослідження американських вчених виявило, що після кібератаки на базу даних лікарень у наступні роки збільшується кількість пацієнтів, які помирають через серцеві напади. Ймовірна причина — через атаку лікарі змушені приділяти пацієнтам менше уваги.

Поділитись: