Технології

У Німеччині Facebook підозрюють у зловживанні даними користувачів

20 грудня, 2017 10:53
Технології/У Німеччині Facebook підозрюють у зловживанні даними користувачів
Зберегти
Вигляд
Німецьке Федеральне відомство з картелів підозрює Facebook в зловживанні даними німецьких користувачів.

Німецьке Федеральне відомство з картелів підозрює Facebook в зловживанні даними німецьких користувачів.

Про це повідомляє Deutsche Welle.

Facebook має домінуюче становище в Німеччині серед інших соціальних мереж, яким зловживає, вимагаючи від німців згоди на необмежений збір даних з третіх джерел і зведення їх з даними, зібраними самою соціальною мережею, в обмін на можливість стати користувачем, йдеться в заяві відомства.

Такими третіми джерелами є як месенджер WhatsApp або додаток для обміну фотографіями і відеозаписами Instagram, які належать Facebook, так і інтернет-сторінки і мобільні додатки інших власників, які пов'язані з соціальною мережею.

«Facebook збирає і обробляє дані зі сторінок в інтернеті, на які користувач переходить з соціальної мережі, навіть якщо він і не натискає при цьому кнопку «мені подобається», — заявив глава Федерального відомства з картелів Андреас Мундт.

За його словами, розмах і методи збору даних порушують європейські норми в цій сфері.

На думку представників відомства, Facebook як домінуюча компанія повинна враховувати те, що у користувачів немає реальної альтернативи. Реєструючись, користувач стоїть перед вибором прийняти всі умови Facebook, або відмовитися від використання цієї соцмережі. В таких умовах неможливо говорити про те, що користувач дає Facebook дійсну згоду на збір і обробку даних в тому обсязі, в якому вони відбуваються, йдеться в повідомленні відомства.

В даний час відомство проводить службове розслідування щодо Facebook. Рішення очікується не раніше літа 2018 року.

Нагадаємо, Facebook навчився попереджати користувачів у разі публікації їхніх фото без дозволу.

Більше про:
# Facebook
# Німеччина
Пов`язані новини