У Німеччині заявили про кібератараки на німецькі медіакомпанії та організацію у сфері хімічних досліджень.

У Німеччині заявили про кібератараки на німецькі медіакомпанії та організацію у сфері хімічних досліджень.

Про це йдеться у доповіді Федерального відомства з охорони конституції, передає Deutsche Welle. 

Повідомляється, що наявні дані свідчать про хвилі атак, здійснених, імовірно, з метою шпигунства. Також вказується, що напади серпня 2017 та червня 2018 року, можливо, здійснило російське угруповання хакерів Sandworm.

У відомстві уточнили, що за атаками, ймовірно, стоїть російська спецслужба. Йдеться про так звану атаку спрямованого фішингу, здійсненого з високою точністю проти конкретних об'єктів.

Так, електронною поштою розсилалися листи від імені відправника, що заслуговує довіри,  з додатком зараженого текстового документа у форматі Word. Коли користувач відкриває його, надходить  рекомендація дозволити виконання макросів, і якщо дати такий дозвіл, то відкривається можливість стеження за мережевою інфраструктурою або навіть управління нею.

Не виключається, що у Німеччині, окрім медіакомпаній та організації, що займається хімічними дослідженнями, постраждали й інші підприємства.

Нагадаємо, 27 червня 2017-го комп'ютерний вірус-вимагач атакував українські банки, державні та приватні підприємства, медіа, державні відомства. 

Також повідомлялося, що вірус-вимагач уразив комп’ютери підприємств Європи та США.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Цифровий апокаліпсис через недбалість: що треба знати про наймасштабнішу хакерську атаку в Україні.

У кіберполіції заявили, що вірус Ransom: Win32 / Petya поширювався за допомогою бухгалтерського програмного забезпечення M.E.Doc, розробленого в Україні.

Фахівці з кібербезпеки заявляли, що вірус Petya насправді лише маскується під здирника, і був створений, щоб одразу видаляти всі дані з комп'ютера.

Поділитись: