Команда графітистів із Брукліна виграла суд у власника будівлі 5Pointz, який зафарбував частину малюнків. Автори отримають $6,7 млн компенсації.

Команда графітистів із Брукліна виграла суд у власника будівлі 5Pointz, який зафарбував частину малюнків. Автори отримають $6,7 млн компенсації.

Про це пише New York Daily News.

5Pointz — колишня будівля в Брукліні, яка стала визначною пам'яткою вуличного мистецтва, над якою працювали більше 30 художників з початку 90-х років. У 2014 році компанія-власник Wolkoff повністю знесла споруду попри протести жителів і позови від художників.

12 лютого суд Нью-Йорка ухвалив, що Wolkoff зафарбував графіті занадто рано — за 10 місяців до знесення будівлі. За словами судді, компанія мала право знести будівлі, але їй не варто було заздалегідь зафарбовувати малюнки.

«Оскільки малюнки на 5Pointz популярні у туристів, багато людей, без сумнівів, захотіли б попрощатися з ними за 10 місяців до того, як будівлю знесуть. Це була б данина поваги художникам, яку вони заслужили», — сказав суддя Фредерік Блок.

Наразі на місці колишнього 5Pointz будують елітну нерухомість з 800 квартирами класу люкс і 200 квартирами за нижчою ціною.

Нагадаємо, на стіні громадського туалету в Лондонському районі Шордіт віднайшли роботу «Snorting Copper», яка була створена Banksy. За вказівкою місцевої влади робота була зафарбована і забита дошками, після чого про неї поступово забули.

Пізніше у Британії місцеві відмили зафарбований малюнок анонімного художника Banksy.

Поділитись: