У низці літаків Boeing 737 MAX виявили нові проблеми, пов'язані з електронікою
У літаках Boeing 737 MAX, які тільки нещодавно дозволили знову експлуатувати у світі, виявили нові проблеми. Минулого тижня авіакомпанії були змушені зняти з рейсів десятки цих літаків.
Як пише Reuters, тиждень тому Boeing попередив авіакомпанії, що інженери виявили у 737 MAX недоліки із заземленням у резервному блоці управління живленням, розташованому в кабіні деяких нещодавно побудованих літаків.
Тепер джерела видання повідомляють, що аналогічні проблеми виявили ще у двох місцях кабіни. Ідеться зокрема про стелаж, де розміщений блок управління, та приладову панель.
У Boeing повідомлення про виявлення нових проблем поки що не коментують. Водночас акції компанії уже впали на 1,2%, зазначає Reuters.
Ці проблеми стосуються приблизно п’ятої частини всіх літаків найбільш продаваної моделі Boeing.
Водночас недоліки не стосуються конструкцій, які, нагадаємо, призвели до двох смертельних авіакатастроф, після чого використання Boeing 737 MAX було заборонене у світі протягом 20 місяців.
Очікується, що в нинішній ситуації Boeing створить бюлетені, в яких проінформує авіакомпанії, як усунути проблеми із заземленням. Їх мають схвалити регуляторні органи США.
Після перших повідомлень про проблеми зазначалось, що їхнє усунення в кожному з літаків може зайняти від кількох годин до кількох днів.
Заборона літаків Boeing 737 MAX
У жовтні 2018 року в Індонезії за декілька хвилин після зльоту розбився пасажирський літак Boeing 737 MAX зі 188 людьми на борту. У березні 2019 року літак цієї ж моделі розбився в Ефіопії, тоді загинули 149 пасажирів і 8 членів екіпажу.
Після катастрофи в Ефіопії більшість країн світу заборонили використання літаків Boeing 737 MAX.
Корпорація Boeing зупиняла виробництво цих моделей, щоб виправити програмне забезпечення, яке ставало причиною аварій.
Через авіакатастрофи літаків 737 MAX у 2019 році корпорація зазнала збитків на 636 мільйонів доларів. Перед цим компанія зазнавала фінансових втрат лише у 1997 році.
Наприкінці 2020 року у США та Бразилії дозволили відновити польоти цієї моделі. Згодом таке ж рішення ухвалили в ЄС та Великій Британії.
На початку січня Міністерство юстиції США оштрафувало компанію Boeing на понад 2,5 мільярда доларів і звинуватило в шахрайстві у зв'язку з аваріями моделей літака 737 MAX.
- Поділитися: