У Норвегії правоохоронці затримали чоловіка, громадянина цієї країни, який міг шпигувати на користь Росії. Зробили це після ніби то його зустрічі з російським офіцером розвідки в Осло.

Про це 17 серпня повідомило Агентство внутрішньої розвідки Норвегії, пише AP.

Там кажуть, що 50-річного чоловіка арештували 15 серпня, після передачі інформації. Він «міг завдати шкоди фундаментальним національним інтересам», зазначають у розвідці. За це шпигуну загрожує до 15 років в’язниці.

«Ми вважаємо, що завдяки своїй роботі він отримав доступ до інформації, яка представляє інтерес для іноземної держави», — пояснив Лайн Нівол Найгаард, прокурор розвідувального агентства.

Адвокатка підозрюваного Маріанна Дарре-Несс сказала норвезькому виданню NTB, що її клієнт усе заперечує.

Норвезькі ЗМІ тим часом заявили, що справа стосується промислового шпигунства.

Затриманий працював у компанії DNV GL, яка надає консалтингові послуги у сфері відновлювальної енергетики та нафтової галузі.

Прем’єр-міністерка країни Ерна Сольберг заявила, що її проінформували про цю справу.

 Шпигунські війни між Росією та Норвегією

Остання відома справа щодо шпигунства стосувалася норвезького прикордонного інспектора Фроде Берга. Його затримали у Москві у 2017 році й звинуватили у зборі інформації про російські атомні підводні човни для Норвегії. У 2019 році його засудили до 14 років в’язниці за шпигунство.

У листопаді 2019 року Берга та ще двох литовців обміняли на двох росіян, які сиділи у в’язниці Литви.

А у 1984 році під час Холодної війни Норвегія засудила на 20 років за державну зраду і шпигунство на користь Радянського союзу Арне Трехольда. Він був головним прессекретарем Міністерства закордонних справ Норвегії та надав СРСР документи про розташування військ НАТО, вразливі місця армії Норвегії та звіти про перемовини між норвезькими та світовими лідерами.

Трехольда звільнили з в’язниці у 1992 році і він переїхав до Росії. 

Поділитись: