Місцева влада Нового Орлеана (штат Луїзіана, США) оголосила надзвичайний стан у зв’язку з кібератакою на сервери міських служб.

Про це повідомила у Twitter мер міста Латоя Кантрелл.

Відомо, що 13 грудня починаючи з 5:00 за місцевим часом фахівці зафіксували підозрілу активність в міській мережі, яку пізніше визначили як кібератаку. У зв’язку з цим Департамент інформаційних технологій Нового Орлеана прийняв рішення відключати сервери і комп’ютери міських служб.

Пізніше на пресконференції мер уточнила, що, за попередніми даними, хакерам не вдалося заволодіти ніякою конфіденційною інформацією.

Кантрелл додала, що міську мережу атакували з використанням вірусу-здирника, який блокує доступ до комп’ютерної системи. Після зараження мережі таким вірусом зловмисники можуть вимагати викуп для відновлення її роботи, проте наразі таких повідомлень не надходило.

Представники екстрених служб (поліція, пожежники, швидка тощо) повідомили, що на їхню роботу кібератака не вплинула — вони продовжували надавати послуги. За їхніми словами, з урахуванням досвіду відключення електрики під час ураганів місто добре підготовлене до роботи в автономному режимі.

У розслідуванні інциденту беруть участь поліція штату, ФБР, а також секретні служби.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile