Три лікарні штату Алабама у Сполучених Штатах Америки закрилися через хакерську атаку на свої системи.

Про це повідомляє місцевий телеканал WBRC.

Лікарні, які зазнали атаки, входять в групу DCH Health System. Вони перестали приймати пацієнтів 1 жовтня зробивши виняток лише для найекстренніших випадків. Причиною стала атака вірусу, який заблокував бази даних лікарень.

Як повідомляє Fox News, мова йде про вірус Ryuk. За даними американської компанії CrowdStrike, яка спеціалізується на кібербезпеці, цей вірус з'явився в 2018 році, його створила і використала хакерська угруповання з Росії Wizard Spider.

5 жовтня представник DCH Health System заявив, що для якнайшвидшого відновлення баз даних госпіталі заплатили хакерам за ключ розшифровки. Водночас, у компанії не уточнили, скільки це коштувало і коли лікарні знову відкриються для пацієнтів.

Нагадаємо, у серпні фахівці Центру аналізу загроз Microsoft виявили атаки на корпоративні мережі через пристрої «інтернету речей» із боку угруповання Strontium, також відомим як Fancy Bear і APT28, яке пов'язують із Головним управлінням Генштабу збройних сил Росії. У деяких випадках кіберзлочинцям навіть не доводилося нічого зламувати: досить було ввести заводські паролі.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile