У штаті Нью-Йорк декриміналізували зберігання марихуани у невеликій кількості для особистого користування.

Відповідний законопроект підписав губернатор штату Ендрю Куомо, передає The Independent.

Згідно з документом, який набере чинність через 30 днів, зберігання невеликої кількості марихуани прирівнюється за розміром штрафу до порушення правил дорожнього руху: якщо у людини знайшли до однієї унції (близько 28 грамів), то штраф складає 50 доларів, якщо від однієї до двох унцій — 200 доларів.

Також закон передбачає зняття судимості та скасування кримінальної відповідальності для тих, хто був засуджений за зберігання марихуани. Таких людей у штаті приблизно 200 тисяч.

Куомо заявив, що від попереднього закону щодо марихуани «непропорційно страждали» представники небілого населення.

Законодавці Нью-Йорка обговорювали можливість повністю легалізувати марихуану для особистого користування, але це потребує створити необхідну інфраструктуру регулювання цієї галузі в штаті, що потребує часу.

Сам Куомо раніше виступав проти повної легалізації.

Зазначимо, що в понад 30 штатах у США марихуана різною мірою декриміналізована.

Водночас на федеральному рівні зберігання марихуани у США залишається кримінальним злочином. Так, якщо за адміністрації Барака Обами такі справи здебільшого залишали на розгляд штатів, то після обрання президентом Дональда Трампа Мін’юст рекомендує застосовувати федеральне законодавство навіть у тих штатах, де марихуана декриміналізована.

Раніше у Денвері декриміналізували галюциногенні гриби.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile