Під час засідання Тристоронньої контактної групи по врегулювання ситуації на сході України 22 липня домовились про посилення режиму припинення вогню на лінії зіткнення.

Про це повідомили у пресслужбі Офісу українського президента.

Згідно з ухваленим рішенням, схвалені нововведення мають набути чинності з 00:01 27 липня.

«Прорив у роботі ТКГ в цьому напрямку є результатом ефективної роботи української делегації за підтримки наших міжнародних партнерів у Берліні й Парижі, а також роботи політичних радників і глав МЗС країн — учасниць Нормандського формату», — йдеться у повідомленні.

В ОП також нагадали, що «режим дотримання повного та всеосяжного припинення вогню у разі, якщо він буде дотриманий іншою стороною, є базовою передумовою реалізації Мінських домовленостей і відкриває шлях до виконання інших положень цих домовленостей».

Зазначається, що СММ ОБСЄ сприятиме та підтримуватиме виконання цих заходів.

Водночас, як повідомив російський «Інтерфакс», у російській делегації привітали це рішення.

«Після майже п'ятимісячного опору українська сторона знайшла в собі мужність узгодити ті заходи з припинення вогню, які з самого початку пропонували Донецьком і Луганськом», — сказав представник РФ Борис Гризлов.

Нагадаємо, 9 липня учасники ТКГ домовились про 13 нових ділянок розмінування на Донбасі та про безпечні польоти рятувальників для гасіння пожеж.

Поділитись: