Учасники Тристоронньої контактної групи (Україна, Росія, ОБСЄ) домовились про 13 нових ділянок розмінування на Донбасі та про безпечні польоти рятувальників для гасіння пожежі у Луганській області.

Про це повідомляє Офіс президента.

«...було попередньо узгоджено 13 ділянок для проведення робіт з розмінування з можливістю подальшого опрацювання наступних семи ділянок», — йдеться у повідомленні.

Крім того, українська делегація попросила про всеосяжний режим припинення вогню, зокрема через пожежу. Так, делегація отримала гарантії безпеки польотів цивільних повітряних суден ДСНС для гасіння вогню.

Крім того, на засіданні підтримали пропозицію відкрити два нові КПВВ на Луганщині протягом чотирьох місяців.

Засідання відбулося 8 липня у форматі відеоконференції.

Нагадаємо, вчора, 8 липня, президент Володимир Зеленський дозволив використовувати два літаки для гасіння пожежі на Луганщині. Тоді секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов конкретно не відповів, чи є погодження польотів із бойовиками: «Ми вважаємо, що все буде добре», — сказав він.

Нагадаємо, пожежа виникла 6 липня поблизу села Осколонівка на території Боровського лісництва на близько 50 гектарах. Проте 7 липня через пориви вітру загорілися ліси у Новоайдарському районі Луганщини на площі приблизно 90 гектарів.

Станом на 8 липня голова Луганської військово-цивільної адміністрації Сергій Гайдай та президент Володимир Зеленський повідомили про 5 підтверджених загиблих.

Правоохоронці розглядають три версії пожеж в області: погодні умови, необережне поводження з вогнем та умисний підпал. Також перевіряють версію про можливе попадання снаряду з непідконтрольної території.

Поділитись: