Життя

У Пакистані тривають численні «анти-богохульні» протести попри спроби «зачистки»

26 листопада, 2017 14:30
Життя/У Пакистані тривають численні «анти-богохульні» протести попри спроби «зачистки»
Зберегти
Вигляд
Сотні учасників «анти-богохульного» протесту в Пакистані продовжують блокувати шосе у столиці, Ісламабаді, після того, як через дії поліції загинули 5 людей.

Сотні учасників «анти-богохульного» протесту в Пакистані продовжують блокувати шосе у столиці, Ісламабаді, після того, як через дії поліції загинули 5 людей.

Це сталося під час спроб сил безпеки «зачистити» територію від демонстрантів напередодні, ввечері 25 листопада, повідомляє Al Jazeera.

У сутичках також було поранено понад 270людей. Поліція застосувала сльозоточивий газ, гумові кийкі, металеві набої з гумовим покриттям та водомети, демонстранти відбивалися камінням та металевими прутами.

Ввечері 25 листопада уряд закликав військових контролювати ситуацію, проте у неділю, наступного дня військових вже не було видно серед солдатів не було серед сил безпеки, що продовжують стримувати протестувальників.

Прем'єр-міністр Пакистану Шахід Хакан Аббасі провів зустріч з керівником генерала армії Камар Джаведом Байва в неділю для обговорення ситуації.

З 8 листопада демонстранти блокували в'їзд Файзабад, важливу точку Ісламабаду, вимагаючи відставки міністра закордонних справ Захід Хаміда через «сприяння богохульству».

На чолі зі священиком Хадимом Хусейном Різві, вони звинувачують Хаміда через незначні зміни у формулюванні нещодавно прийнятого виборчого закону, який, на їхню думку, пом'якшує позицію держави щодо мусульман Ахмаді.

З того часу протестуючі заблокували великий маршрут доступу до столиці Пакистану і зірвали декілька спроб переговорів з боку уряду.

Минулого тижня Високий суд Ісламабаду наказав уряду «зачистити» протест, оскільки вони створюють величезні незручності для транспорту між Ісламабадом та його сусіднім містом Равалпінді.

Пов`язані новини