У Палаті представників США пропонують збільшити допомогу Україні до майже $40 млрд
Демократи у Палаті представників Конгресу США розробили пакет допомоги Україні на 39,8 млрд доларів і планують проголосувати за нього 10 травня. Раніше президент Джо Байден попросив законодавців погодити допомогу на 33 млрд доларів.
Про це пише Bloomberg.
Проголосувати за документ погодились окремо від іншого запиту Байдена — на гроші для боротьби з COVID-19, — щоб пришвидшити процедуру. Після цього пакет допомоги ще має погодити Сенат.
«Ми не можемо допустити зволікання у цій життєво важливій військовій операції. Отже, я готовий погодитися з тим, що ці два заходи діятимуть окремо, щоб законопроєкт про допомогу Україні міг одразу потрапити на мій стіл», — зазначив Байден.
Законодавці збільшили попередній запит президента, передбачивши додатково 3,4 мільярда доларів на військову допомогу і ще 3,4 мільярда доларів на гуманітарну допомогу.
Рішення швидко погодити допомогу було ухвалене після того, як у Білому домі заявили, що нинішніх грошей на поставки зброї Україні вистачить лише до третього тижня травня.
Водночас Bloomberg зазначає, що документ демократів ще не погодили республіканці, а без їхніх щонайменше десятьох голосів він не пройде у Сенаті. Республіканці раніше вимагали збільшення суми допомоги Україні додатково на 8 мільярдів доларів (від тих 33 млрд, про які просив Байден).
Що передувало?
Президент США Джо Байден наприкінці квітня запросив у Конгресу виділення на допомогу Україні додаткових 33 мільярдів доларів, більшість із яких піде на оборону, але також і на гуманітарну допомогу.
А вже 9 травня американський лідер підписав закон про ленд-ліз та захист демократії в Україні. Він допоможе швидше та краще озброювати українців у боротьбі проти російського вторгнення. Так, президенту США надали розширені повноваження щодо передавання або надання в оренду Україні оборонних засобів.
Програма ленд-лізу була створена під час Другої світової війни: вперше такий закон ухвалив Конгрес США 11 березня 1941 року. Він дозволив США оперативно поповнювати запаси союзників.
- Поділитися: