У Папуа Новій Гвінеї вдруге скасували смертну кару — через 30 років після її повторного введення
Парламент Папуа Нової Гвінеї 21 січня ухвалив законопроєкт про заборону смертної кари. Це сталося через 30 років після її повторного введення.
Про це повідомляє The Guardian.
Згідно з новим законом, усім ув’язненим, яких засудили до смертної кари, тепер замінять вирок на довічне ув’язнення без умовно-дострокового звільнення.
Останню страту в Папуа Новій Гвінеї здійснили в 1954 році. Згодом у країні скасували смертну кару в 1970 році, але знову ввели в 1991 році — проте відтоді страт так і не було.
Міністр юстиції Браян Крамер зазначив, що за 30 років у країні засудили до смертної кари 40 ув'язнених, але держава не виконала жодного вироку — натомість засуджені просто перебували під вартою.
За його словами, державі не вистачає «необхідних адміністративних механізмів та інфраструктури» для гуманного позбавлення життя. Прем'єр-міністр Джеймс Марапе додав, що смертна кара «не є ефективним засобом стримування серйозних злочинів».
Рішення уряду підтримали члени католицької церкви, яка виступає проти смертної кари. За їхніми словами, закони мають відображати моральні та християнські цінності.
Смертна кара у світі
У понад 100 країнах світу смертну кару вже скасували, зокрема і в Україні. У деяких країнах оголосили мораторій на її застосування. Майже 40 країн використовують смертну кару тільки за вкрай тяжкі злочини.
Однак досі є ціла низка країн, у яких смертна кара й надалі широко застосовується, наприклад Китай, США, Іран тощо. На пострадянському просторі єдиною країною, де дозволена смертна кара, є Білорусь.
- Поділитися: