У Парламентській Асамблеї Ради Європи не змогли обрати у двох турах нового президента європейського органу

У Парламентській Асамблеї Ради Європи не змогли обрати у двох турах нового президента європейського органу.

Свої кандидатури на посаду голови ПАРЄ висунули два політики — литовець Емануеліс Зінгеріс та кіпріотка Стелла Кіріакідес.

Як повідомила віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко, у першому турі виборів участь у голосуванні взяли 212 членів органу. Два бюлетені тоді були визнані недійснили, 125 членів ПАРЄ проголосували на Кіріакідес, а 84 — за Зінгериса.

Зазначимо, що для обрання президента один з кандидатів повинен набрати 152 голоси. Тому почали другий тур виборів.

У другому турі загалом проголосували 191 членів ПАРЄ. Кірікіадес підтримали 121 член органу, Зингериса — 69. Жоден з кандидатів знову не набрав потрібної кількості голосів.

Третій тур відбудеться 10 жовтня, у якому переможе той, хто набере більше голосів.

Як передає «Європейська правда», Зінгеріс працює в ПАРЄ з початку 90-х років, натомість Кіріакідес працює у Стразбузі з 2012 року. Остання, зокрема, жодного разу не голосувала ані за, ані проти українських резолюцій. Також вона ігнорувала всі голосування щодо санкцій проти Росії. Тож її позиція щодо цього питання не відома.

6 жовтня президент ПАРЄ Аграмунт подав у відставку. Після відставки президента Парламентської асамблеї Ради Європи виконання обов'язків автоматично переходить до віце-президента Роджера Гейла.

Раніше повідомлялося, що Парламентська асамблея Ради Європи ввела у регламент процедуру імпічменту президента.

Глава ПАРЄ Аграмунт спільно з делегацією РФ відвідав Сирію в березні. Там вони зустрілися з президентом Сирії Башаром Асадом. 

Через це у ПАРЄ вимагають відставки президента. За всю історію Асамблеї не було жодного випадку, коли президенту оголошували імпічмент. Саме тому не було відповідної процедури відсторонення президента. 

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: