У Парламентській асамблеї Ради Європи змінили процедуру запровадження санкцій проти країн, які порушують принципи і цінності Ради Європи.

Відповідний документ оприлюднений на сайті ПАСЄ.

Зокрема, Асамблея підтримала створення додаткової (взаємодоповнюючої) спільної процедури, відповідно до якої два статутних органи Ради Європи — Комітет міністрів і ПАРЄ — проводять консультації у зв`язку з серйозними порушеннями однією з країн-членів її статутних зобов`язань.

Зазначається, що головна мета додаткової спільної процедури полягає у тому, щоби за допомогою конструктивного діалогу і співпраці добитися виконання країнами-членами зобов`язань і принципів Ради Європи шляхом уникнення запровадження санкцій.

Також визначено, що процедура має стосуватися найбільш серйозних порушень фундаментальних принципів і цінностей, закріплених в статуті Ради Європи.

Крім того, процедура може бути ініційована як Комітетом міністрів, Асамблеєю, так і генеральним секретарем Ради Європи, і усі три сторони можуть брати участь у відповідному процесі.

При цьому передбачається, що до того часу, як буде ухвалено певне рішення, усі три сторони мають консультувати одна одну. Також вимагається активна участь на усіх стадіях цього процесу країни, яка порушила зобов`язання, щоб за допомогою конструктивного діалогу і співпраці повернутися до ситуації, коли зобов`язання і принципи організації не порушуються.

У підтриманій доповіді наголошується, що кожна країна, яка порушує статутні зобов`язання, має «здійснити кроки, аби врегулювати ситуацію».

Нагадаємо, у регламентному комітеті ПАРЄ ухвалили два рішення, згідно з якими російська делегація в асамблеї має продовжити роботу без санкцій.

Поділитись: