У регламентному комітеті Парламентської асамблеї Ради Європи ухвалили два рішення, згідно з якими російська делегація в асамблеї має продовжити роботу без санкцій.

Про це повідомляє «Європейська правда».

Так, цим рішенням був закритий розгляд скарги, ініційованої латвійською депутаткою Марією Голубєвою та підтриманої депутатами від України та інших держав.

Комітет констатував, що він розглянув скаргу за двома підставами:

  1. до російської делегації входять депутати, обрані у багатомандатному округу з урахуванням голосів у анексованому Криму;
  2. до російської делегації увійшли сенатори, що підтримали анексію Криму в 2014 році, через що перебувають під міжнародними санкціями.

В асамблеї вирішили, що ці підстави не є достатніми для запровадження обмежень проти таких депутатів у ПАРЄ.

«Комітет вирішив, що повноваження російської парламентської делегації мають бути підтверджені», — йдеться у рішенні комітету.

Нагадаємо, у вересні 2019 року делегація України в ПАРЄ офіційно відмовилася від участі в осінній сесії через повернення Росії.

Народні депутати України 16 січня 2020 року ухвалили законопроєкт №2718, який передбачає відновлення участі української делегації у роботі ПАРЄ.

27 січня на засіданні Парламентської асамблеї Ради Європи оскаржили повноваження російської делегації. Україна з партнерами в ПАРЄ підняла це питання через те, що до делегації РФ входять фігуранти санкційного списку Євросоюзу.

Раніше росіянина Толстого обрали віцепрезидентом ПАРЄ. Також асамблея підлаштувала графік своєї робити під літаки російської делегації.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile