УКРАЇНА

У Парижі почався розгляд справи за позовом «Ощадбанку» проти Росії

27 березня, 2017 14:41
УКРАЇНА/У Парижі почався розгляд справи за позовом «Ощадбанку» проти Росії
Зберегти
Вигляд
В Міжнародному комерційному арбітражному суді в Парижі розпочали слухання за позовом «Ощадбанку» проти Росії.

В Міжнародному комерційному арбітражному суді в Парижі розпочали слухання за позовом «Ощадбанку» проти Росії.

Про це повідомляє кореспондентка Громадського.

Слухання триватимуть три дні. Після цього буде винесено рішення.

На вимогу клієнтів слухання є конфіденційними.

Нагадаємо, 26 серпня 2016 «Ощадбанк» подав позов до міжнародного комерційного арбітражу і вимагає від Росії понад 1 мільярд доларів за втрачене майно в Криму.

Подаючи позов, Ощадбанк зазначив: «Важливо відзначити, що відповідно до аргументованої пропозиції Ощадбанку, і на відміну від аналогічних інвестиційних процесів, ініційованих останнім часом іншими інвесторами проти Російської Федерації, Трибунал вирішив не призначати біфуркацію арбітражного розгляду, тобто прийняв нетипове рішення в міжнародних інвестиційних справах не «роздвоювати» процес та не виділяти питання юрисдикції в окреме провадження. Таким чином, всі питання стосовно юрисдикції, суті позовних вимог та оцінки збитків будуть заслухані в одному засіданні. Це дозволить значно прискорити розгляд справи».

Позов подано в рамках двостороннього договору про захист інвестицій «Угода між Кабінетом Міністрів України і Урядом Російської Федерації про заохочення та взаємний захист інвестицій від 27.11.1998».

Команду захисту Ощадбанку очолює голова правління «Ощадбанку» Андрій Пишний. Юридичним радником стала американська юридична фірма Quinn Emanuel Urquhart & Sullivan LLP

Сума вимог включає як вартість втрати активів, вартість втрати бізнесу, так і відсотки, які будуть нараховані до ухвалення Судом остаточного рішення та до фактичного отримання компенсації за комерційним курсом, визначеним Арбітражем.

На попередні слухання представники Росії не являлись, тому арбітражний суд прийняв рішення проводити слухання за скороченою процедурою.

Міжнародний арбітражний суд або Міжнародний арбітражний трибунал — установа для вирішення міжнародних комерційних спорів. Арбітраж — незалежна установа при міжнародній торговій палаті. До складу суду входить близько 100 учасників з 90 країн. Є найбільш відомим і досвідченим судом серед міжнародних арбітражів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Суд над агресором: як Україна позивається проти Росії у міжнародних судах

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини