ENRU

Макрон офіційно став президентом Франції

D63ae27cc652c80e1
Олланд офіційно передав повноваження Макрону, фото EPA/YOAN VALAT/POOL

У Парижі відбулася офіційна церемонія передачі повноважень обраному президенту країни Еммануелю Макрону. Таким чином, він офіційно став 8-м президентом п'ятої республіки Франції. 

За традицією, чинний президент Олланд зустрів наступника на червоній килимовій доріжці перед входом у Єлисейський палац.

Потім вони увійшли всередину, де Олланд передав Макрону коди від ядерної зброї Франції та повідомив новому президенту «низку державних таємниць». 

Після цього, Макрон провів Олланда і той залишив палац назавжди.

Голова Конституційної ради Франції у промові до Макрона зазначив:  «Щоб бути людиною своєї країни, треба бути людиною свого часу». 

Водночас, Макрон зауважив, що Європа та світ потребують сильної Франції. 

«Рівність, свобода, братерство — основні цінності Французької республіки», — додав новообраний президент. 

Новообраний президент Франції також зазначив, що хоче повернути надію та впевненість французам і нагадати про сильне місце Франції у світі.

На офіційній церемонії Макрон був присутній без своєї дружини Брижит. Таке рішення він прийняв на знак солідарності, оскільки Франсуа Олланд раніше розлучився.

Зазначимо, що Макрон був радником Олланда і працював в його уряді міністром економіки. Влітку 2016-го року залишив уряд, щоб почати свій самостійний шлях у політиці. Тоді він заснував свою партію «Рухаймося вперед!».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Новий президент Франції: хто такий Еммануель Макрон?

Після інавгурації Макрон вирушив до паризької ратуші, де його чекає мер Парижа Анн Ідальго.

Вже у понеділок, 15 травня, новий президент зробить свій перший офіційний візит до Берліна, де зустрінеться із канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель.

Зазначимо, що у Парижі продовжується режим надзвичайного стану через низку терактів, які почалися у 2015-му році, тому під час інавгурації ряд районів Парижа були закриті. 

Нагадаємо, у другому турі президентських виборів, 7 травня, він отримав 65% голосів – проти 35% у його суперниці, Марін Ле Пен – яка швидко визнала свою поразку. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Переможна промова Макрона: «Я обіцяю захищати Європу». 

Підписуйтесь на наш канал в Telegram