ENRU

У пенсійній реформі не прописали перерахунок виплат на окупованих територіях — Мінсоцполітики

Питання щодо перерахунку пенсій українцям, котрі проживають на непідконтрольних Україні територіях, у законі не визначене і залишається відкритим.

Про це заявив міністр соціальної політики Андрій Рева під час прес-сніданку, передає «Укрінформ».

«Це питання на сьогодні в законі на визначено. Відповідно, як ми будемо перераховувати пенсії людям, які живуть на непідконтрольній території, я сьогодні сказати вам не можу, тому що за загальним правилом подібні перерахунки роблять органи Пенсійного фонду за місцем проживання людей. Органів Пенсійного фонду і відповідно пенсійної бази тих людей, які живуть на непідконтрольній території, в нас немає. І немає фізичної й технічної можливості це зробити», — заявив Рева.

Він зазначив, що «з людьми, які переїхали на підконтрольну територію, також будуть проблеми, тому що для того, щоб зробити перерахунок, треба мати матеріали справи».

«Їм пенсія виплачується без матеріалів пенсійної справи. Але це поточна пенсія. Зараз у нас виникне проблема з перерахунком. Зараз будемо думати, як її вирішувати. Але я можу гарантувати, що ми питання для тих, хто переїхав, вирішимо, знайдемо механізм, щоб ці люди не постраждали», — підкреслив міністр.

За його словами, це питання вирішать найближчим часом.

«Коли йдеться про перерахунок пенсій, то це питання треба вирішити за місяць-два, не більше. Для тих, хто знаходиться на підконтрольній території. Щодо всіх інших питання залишається відкритим», — додав Рева.

11 жовтня пенсійна реформа в Україні набула чинності. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Не віком, а стажем: що треба знати про пенсійну реформу.

ДИВІТЬСЯ: VoxCheck# 38 про пенсійну реформу.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram