У Пентагоні відмову Байдена давати Україні винищувачі сприйняли скептично — WP

У Міністерстві оборони США скептично сприйняли відмову президента Джо Байдена давати Україні винищувачі F—16. Посадовці зазначають, що Білий дім раніше відмовлявся давати й іншу зброю, але згодом пом'якшував свою позицію.
Про це пише The Washington Post із посиланням на джерела в Пентагоні.
Тож у Пентагоні не виключають, що зрештою Байден або схвалить передачу Києву американських винищувачів від США, або дозволить це зробити іншим країнам.
Наприклад, один із високопосадовців Міноборони нагадав журналістам, що спершу Вашингтон не хотів передавати Україні танки Abrams, називаючи їх надто складними у використанні.
А ще один високопосадовець зазначив, що у Пентагоні зростає розчарування серед тих, хто хоче збільшити допомогу Україні. Водночас у відомстві залишаються люди, які виступають за обережніший підхід до допомоги.
Нагадаємо, у президента США Джо Байдена напередодні запитали, чи Сполучені Штати постачатимуть Україні свої бойові літаки F-16, про які просить Київ. Американський президент відповів «ні».
Журналіст «Голосу Америки» Остап Яриш зазначив, що Байден виходив із гелікоптера, «ненадовго підійшов до преси й особливо не уточнював свою відповідь».
Що передувало?
Раніше в Білому домі казали, що не виключають жодних постачань озброєння для України, зокрема й винищувачів F-16.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба 24 січня повідомляв, що питання винищувачів F-16 для України «взяли в роботу».
Уже 30 січня керівник Офісу президента України Андрій Єрмак заявив, що в Польщі готові надати Україні винищувачі F-16 у координації з НАТО. Politico писало, що в Пентагоні теж обговорюють можливість надати Україні ці літаки. Не виключив передачу Києву винищувачів і президент Франції Емманюель Макрон.
Раніше міністр закордонних справ Нідерландів Вопке Хукстра також заявляв, що його країна готова обговорити надання Україні винищувачів F-16, якщо буде такий запит від Києва. За словами Хукстри, уряд Нідерландів неупереджено розгляне такий запит.
В Офісі президента висловили сподівання, що наступна зустріч представників країн-союзників України у форматі «Рамштайн» буде «авіаційною». Міністр оборони Олексій Резніков наголосив, що після танків Україна сподівається отримати військову авіацію від партнерів.
Україні потрібні літаки?
Як зазначає WP, дослідження британського Королівського Об'єднаного інституту оборонних досліджень показало, що російські пілоти залишаються «високоефективними та смертоносними» у протистояннях з українськими літаками. А все завдяки ракетам великої дальності та кращим технологіям загалом.
Проте дослідники стверджують, що українська ППО, оснащена новітніми західними системами, також стала кращою. Це спонукає російські літаки триматися на відстані від українських територій.
Британські науковці стверджують, що навіть невелика кількість західних винищувачів може мати значний стримувальний ефект — навіть якщо вони зіштовхнуться з російською системою ППО.
- Поділитися: