У переслідуванні кримських журналістів і блогерів правозахисники підозрюють 90 людей

Українські правозахисники підозрюють у переслідуванні кримських журналістів та блогерів понад 90 людей, які працюють в окупаційних органах півострова.

Про це повідомляють центр інформації про права людини Zmina та Медіацентр Україна.

За словами голови Кримської правозахисної групи Ольги Скрипник, росіяни незаконно утримують у Криму щонайменше 15 громадянських і цивільних журналістів. Усі вони ув’язнені за сфабрикованими справами.

Правозахисники визначили, що до переслідування журналістів і блогерів дотичні понад 90 людей, серед них — працівники ФСБ, «прокурори» та «судді».

Кримська правозахисна група опублікувала список з 10 окупантів, які, за її даними, причетні до переслідувань журналістів у Криму, але досі не перебувають під санкціями та не несуть відповідальності за протиправні дії.

Менеджерка проєктів ZMINA Вікторія Нестеренко розповіла, що з початку повномасштабної війни у Криму зафіксували 142 випадки атак і погроз щодо журналістів, редакцій традиційних та онлайн-видань, Telegram-каналів, а також онлайн-активістів. З них 82 випадки задокументовані у 2022 році та 60 випадків — з початку 2023 року.

За словами Нестеренко, серед незаконно ув’язнених журналістів є ті, хто має хронічні захворювання, інвалідність або отримали серйозні діагнози вже під час ув’язнення. Зокрема, це Ірина Данилович, яка у СІЗО Сімферополя перенесла інсульт і отит, унаслідок чого втратила слух на одне вухо. Також це Амет Сулейманов, який потребує операції на серці, та Владислав Єсипенко, що пережив тортури.