30 березня у перинатальному центрі Івано-Франківська померли одразу дві жінки, тести яких вже після смерті показали інфікування коронавірусом. Раніше повідомлялось про 37-річну породіллю, яка померла після народження дитини.

Про це у коментарі hromadske повідомив Володимир Чемний, директор департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА.

Друга померла — 60-річна жінка, в якої була гінекологічна патологія. В обох жінок експрес-тести коронавірус не показали, їх підтвердили вже ПЛР-тести.

«Враховуючи, що вони були в одному відділенні, взяли мазок і в тої, і в тої жінки. І так вийшло, що вони обидві померли в один день. Хоче спочатку як і в першої, так і в другої взяли експрес-тести, і в обох були негативні», — сказав Чемний.

Попри те, що обидві жінки були в лікарні тривалий час (37-річна з 10 березня, 60-річна — з 3-го), представник ОДА сумнівається в інфікуванні їх від лікарів або інших пацієнтів.

«Значить або родичі приносили там харчі й, скоріше за все, були носіями, або… Говорити про те, що жінка заразилася в лікарні, чи одна, чи друга, говорити важко, тому що до того часу, хто б що не казав, в нас інформації про підозру на коронавірусну інфекцію серед пацієнтів і персоналу не було зовсім. Вже після того, як ці жінки померли, а виявилося, що в них коронавірус, ми почали перевіряти весь персонал», — сказав він.

У підсумку перевірка виявила коронавірус у чотирьох працівників лікарні.

«Сьогодні (1 квітня — ред.) я дав доручення керівнику перинатального центру, щоби він провів в усіх контактних не експрес-тести, а біомазки на ПЛР-діагностику. Усіх лікарів, медсестер, хто там був, де, як. Всіх, хто контактував з цими померлими жінками», — наголосив Чемний.

Він також додав, що обидві померлі жінки мали важкі супутні патології, в них було ожиріння, гіпертонічна хвороба, а у 60-річної жінки також був цукровий діабет.

Нагадаємо, про інфікування коронавірусом померлої породіллі стало відомо 30 березня. У її дитини взяли аналізи. 2 квітня стало відомо, що дитина здорова.

Згодом стало відомо, що з померлою жінкою контактували один лікар та одна акушерка, в яких також виявили коронавірус.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

Незалежні завдяки вам

Ми працюємо незалежно від політиків та олігархів. Наша журналістика існує завдяки вам. Ви можете підтримати нас, а ми зможемо продовжити розповідати, що насправді відбувається.

Поділитись: