Держкіно заборонило «Не родись вродливою» та ще 6 картин у першому півріччі 2021 року. Чому?
Державне агентство України з питань кіно (Держкіно) у першому півріччі 2021 року заборонило для демонстрування й розповсюдження на території України сім фільмів та серіалів. Пов'язано це з тим, що у їхньому створенні брали участь люди з «чорного списку» Мінкульту України.
Список фільмів та серіалів, заборонених для демонстрування та розповсюдження опублікували на сайті Держкіно.
Зокрема, цьогоріч заборонили:
- «Шукайте маму» (Росія, 2012 рік);
- «Не плач за мною, Аргентино!» (Росія, 2012-2013 роки);
- «Алі-Баба та сорок розбійників» (Україна, 2005 рік);
- «Не родись вродливою» (Росія, 2005-2006 роки);
- «Однокласниці (Право на щастя)» (Росія, 2007 рік);
- «Офіцерські дружини». Редагована версія (Україна, 2015 рік);
- «Щасливої дороги!» (Росія, 2008 рік);
Вказані фільми та серіали заборонили показувати та розповсюджувати через участь у них людей, яких внесли до Переліку осіб, які створюють загрозу нацбезпеці: співака Дениса Клявера (гурт «Чай вдвоем») та акторів Костянтина Кабанова, Романа Курцина та Юлії Глєбової (Беретти).
Так, актор Роман Курцин знявся у пропагандистському російському фільмі «Крим», а Клявер та Глєбова виступали у 2018 році в окупованому Донецьку на День залізничника. Констянтин Кабанов (Кабо), своєю чергою, є учасником «Хору Турецького», який відзначився «кращим кліпом», знятим в окупованому Криму.
Що за «чорний список» Мінкульту?
Це список людей, які створюють загрозу національній безпеці України, складений Міністерством культури України на підставі звернень СБУ, РНБО чи Нацради ТБ та радіо.
Потрапляння у цей список означає, що діяч культури (актор, співак тощо) не зможе виступати в Україні, а українські телерадіокомпанії не будуть транслювати контент із ним. Крім того, заборонено розповсюджувати аудіовізуальні твори, створені за участю цієї людини.
Також перебування у цьому списку є однією із причин, через яку прикордонники можуть взагалі не впустити людину на територію України.
- Поділитися: