У Санкт-Петербурзі на акції підтримки фігурантів справ «Сети» та «Нового величия» затримали понад 40 людей.

«МБХ Медиа» повідомило, що в автозаку опинився журналіст видання «Росбалт», а телеканал «Дождь» заявив про затримання свого кореспондентка у Петербурзі.

Одним із перших затриманих став учасник одиночного пакету Дмитро Скуріхін, який тримав плакат «Защитим ФСБшных чертей».

Аналогічну акцію організували також і в Москві, про затриманих у столиці не відомо, додав телеканал «Дождь».

Ані у Санкт-Петербурзі, ані в Москві місцева влада не погодила проведення цих мітингів.

Також на підтримку підозрюваних вийшли у Пензі та Ростові-на-Дону.

Справа «Сети» налічує 11 підозрюваних. Вони — ліві активісти з Пензи та Петербурга, яких звинуватили нібито в організації терористичної спільноти. За версією слідства, ці люди збиралися влаштувати теракти до виборів президента РФ та на Чемпіонаті світу з фуболу, який пройшов у Росії. Обвинувачення ґрунтується на свідченнях самих підозрюваних, хоча частина з них заявила про катування з боку ФСБ.

Справа «Нового величия» налічує 10 підозрюваних, яких звинуватили в організації екстремістської спільноти. Слідство вважає, що підозрювані нібито хотіли повалити конституційний лад Росії через месенджер Telegram.

Раніше обвинувачена в екстремізмі та образі почуттів вірян росіянка Марія Мотузна виїхала з Росії до України.

У будинок Мотузної прийшли з обшуками 8 травня 2018, передає «Новая газета». Дівчину звинувачують за двома статтями: «розпалювання ненависті або ворожнечі» та «образа почуттів вірян». Їй загрожує до 6 років позбавлення волі. Причиною таких обвинувачень стали меми на її сторінці у «ВКонтакте», а також картинки, які були збережені на її комп’ютері.

Згодом Мотузна, яку в РФ судять за екстремізм та образу почуттів вірян через меми в соцмережі «Вконтакте», показала, яку інформацію соціальна мережа надає слідству.

Поділитись: