Журналісти-розслідувачі програми «Схеми» дізналися подробиці про підозрюваного у підпалі авто журналістки «Радіо Свобода» Галини Терещук.

За інформацією «Схем», затриманий є 19-річним студентом «Львівської політехніки», який вчиться на бюджеті на першому курсі за спеціальністю «будівництво та цивільна інженерія».

«Ще пів року тому особа з таким ім’ям шукала роботу за спеціальностями — інженер-проектувальник, адміністратор та перекладач у шлюбну агенцію із запитуваною зарплатнею у 10-15 тисяч гривень», — повідомляють журналісти.

Розслідувачі поспілкувалися з колишніми викладачами підозрюваного з попереднього місця навчання. Ті охарактеризували хлопця як «сумлінного студента, активіста, що брав участь в усіх заходах», як «волонтера, який допомагав у дитячих будинках». За словами співрозмовників, з ним «не було проблем».

Раніше голова МВС Арсен Аваков повідомив, що затриманий – громадянин Молдови, однак, за даними джерел «Схем», він є громадянином України й зареєстрований у Кам’янці-Подільському.

У львівській прокуратурі заявили, в ніч вчинення злочину палій декілька разів перевдягався, що ускладнило його пошук. Але через тиждень після підпалу його знайшли в Одесі, повідомили про підозру і затримали.

«Він побачив, що після вчинення ним цієї події вона набула розголосу, резонансу. Він злякався і терміново поїхав в Одесу для того, щоб сховатися від правоохоронців. Більш того, він неодноразово змінював одяг, ще перебуваючи у Львові. Але злякався, — поїхав до Одеси. І в одному із готелів знімав там номер», — розповів на брифінгу перший заступник прокурора Львівської області Олег Капітула.

Нагадаємо, у ніч на 30 січня у Львові спалили автомобіль кореспондентки «Радіо Свобода» Галини Терещук. Унаслідок підпалу ніхто не постраждав. 6 лютого прокурорка Львівщини повідомила про затримання підозрюваного.

Йому інкримінують ч. 2 ст.194 Кримінального кодексу — умисне пошкодження чужого майна, шляхом підпалу. У разі доведення вини чоловіку загрожує від 3 до 10 років позбавлення волі.

Поділитись: