Незадволених результатами виборів президента в Молдові дуже багато. Протести не чисельні, проте у країні спостерігається поляризація поглядів

Незадволених результатами виборів президента в Молдові дуже багато. Протести не чисельні, проте у країні спостерігається поляризація поглядів, і є побоювання, що це може призвести до радикальніших виступів. Про це в ефірі Громадського розповіла власна кореспондентка Жанна Безп'ятчук.

За її словами, висновки щодо майбутнього молдовських протестів робити ще зарано і варто спостерігати за ситуацією дали.

«Сама Санду поки що не закликала своїх прихильників виходити на акції протесту. Незадволених виборами дуже багато. Молдовське суспільство розділене навпіл», — передає вона.

Як зазначає журналістка, організторами нинішніх протестів виступили прихильнки «Громадянської платформи», яка відстоює об'єднання Молдови та Румунії. Але на площі виходили і просто люди, що підтримують Майю Санду.

«Виборці Ігоря Додна цілком комфортно почуваються щодо проросійського курсу своєї країни. Інша частина суспільства — проєвропейська — засмучена цим результатом. Їй вкрай некомфортно з проросійським вектором політики», — розповідає Безп'ятчук.

Вона зазначає, що стосовно протестів у інших містах Молдови інформації наразі немає. Акції в Кишеневі поки що не можна називати масовими, а більшість учасників навіть не пов'язують протести з Майєю Санду.

Безп'ятчук повідомляє, що перерахування голосів, як того хоче незадоволена результатами виборів кандидатка Санду, це вкрай невирогідний сценарій.

«Суто з правової точки зору немає жодної інформації про масові фальсифікації саме волевиявлення громадян Молдови. Були порушення під час виборчої кампанії, пов'язані зі свободою медіа, фінансуванням кампаній. Це не розглядається як підстава для перерахунку голосів», — зазначає журналістка.

Раніше повідомлялося, що у Молдові після президентських виборів почалася акція протесту. Учасники вимагають проведення повторних виборів, оскільки вважають, що 13 листопада вибори були сфальсифіковані.

Нагадаємо, що проросійський кандидат Ігорь Додон переміг на виборах президента Молдови.

Поділитись: