У Південній Африці знайшли золотого крота, якого не бачили 80 років і вважали вимерлим

Золотий кріт де Вінтона, виявлений на пляжі в Порт-Ноллот у Південній Африці
Золотий кріт де Вінтона, виявлений на пляжі в Порт-Ноллот у Південній АфриціNicky Souness / Re:wild

Дослідники з Південної Африки повідомили, що знову відкрили вид крота з райдужною золотистою шерстю та здатністю майже «плавати» піщаними дюнами. Його не бачили понад 80 років і вважали вимерлим.

Про це повідомляє Associated Press.

Йдеться про вид золотих кротів де Вінтона (Cryptochloris wintoni). Це маленька сліпа тварина-копач зі «суперслуховими здібностями», яка харчується комахами.

Його знайшли на пляжі в Порт-Ноллот на західному узбережжі Південної Африки. За словами дослідників, кріт був втрачений для науки з 1936 року.

За допомогою собаки-шукача команда вчених знайшла сліди тунелів і виявила золотого крота ще у 2021 році. Але оскільки існує понад два десятки видів золотих кротів і деякі з них дуже схожі, команді потрібно було більше часу, щоб переконатися, що це саме кріт де Вінтона.

Науковці взяли зразки ДНК навколишнього середовища, яку тварини залишають у клітинах шкіри, волоссі та виділеннях тіла, але довелося довго чекати, перш ніж зразок ДНК крота де Вінтона, взятий багато десятиліть тому, був наданий південноафриканським музеєм для порівняння. Послідовності ДНК збіглися.

Процес пошуку крота де Вінтона зайняв у науковців три роки від першої поїздки до західного узбережжя Південної Африки. Цей вид кротів рідко залишає сліди своїх тунелів і майже «плаває» під піщаними дюнами, кажуть дослідники. Золоті кроти поширені в Африці на південь від Сахари, а де Вінтони були виявлені лише в районі Порт-Ноллота.

Золотий кріт де Вінтона був у списку «найбільш розшукуваних втрачених видів», складеному групою охорони природи Re:wild.

Серед інших тварин, які вважалися вимерлими, але потім були знайдені: саламандра, яку знайшли у Гватемалі у 2017 році через 42 роки після її останнього спостереження, а також землерийка-слон під назвою Somali Sengi, яку бачили в Джибуті у 2019 році, а перед тим востаннє аж у 1968-му.