Представниця президента у парламенті Ірина Луценко заявила, що у підготовленому президентом України поданні про призначення членів Центральної виборчої комісії враховано пропозицію фракції «Батьківщина».

У підготовленому президентом України поданні про призначення членів Центральної виборчої комісії враховано пропозицію фракції «Батьківщина»

Про це заявила представниця президента у парламенті Ірина Луценко, передає «Інтерфакс-Україна». 

«Президент України вніс до парламенту оновлене подання про призначення нових членів Центральної виборчої комісії. На сьогоднішній день президентом подано 14 кандидатур, у тому числі і кандидатура від фракції «Батьківщина», яка була подана ще 7 листопада 2017 року», — заявила Луценко. 

Водночас голова фракції Сергій Соболєв зазначив, що «здивований» такою заявою. 

«Я з подивом почув від представника президента, що виявляється, наша кандидатура внесена. А рівно дві години тому на спільній прес-конференції голови Верховної Ради і прем'єра було підтверджено, що немає уявлення на кандидатуру від фракції «Батьківщина», — сказав Соболєв. 

23 січня президент Петро Порошенко офіційно передав голові Верховної ради Андрію Парубію список 13 кандидатів у члени ЦВК. Тепер його має затвердити парламент. У списку є кандидати від різних політичних сил, окрім «Батьківщини». 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Юристка Порошенка, заступник Луценка та захисниця Ляшка: Хто рахуватиме голоси на президентських виборах.

«25 січня повідомлялося, що Порошенко припускає включення кандидата до ЦВК від «Батьківщини», — повідомив після спільної розмови депутат від «Батьківщини» Олексій Рябчин. Він зауважив, що фракція вчасно подала свого кандидата. Ним є кандидат наук, викладач університету ім. Шевченка Андрій Євстігнєєв.

Спікер Ради Андрій Парубій висловив сподівання, що парламент зможе почати призначення членів ЦВК у лютому.

Згідно з Конституцією України, Верховна Рада призначає і звільняє членів ЦВК за поданням президента, термін повноважень — 7 років.

У 12 з 15 членів ЦВК термін повноважень закінчився 1 червня 2014 року, ще у одного члена ЦВК — у лютому 2017 року, але вони продовжують виконувати свої обов'язки. Двоє членів ЦВК були призначені в квітні 2014 року.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile