Голова Державної податкової служби України Олексій Любченко заявив, що податківці виявили «скруток» з податків на додану вартість щонайменше на 40 мільярдів гривень.

Про це повідомили у пресслужбі ДПС.

Зазначається, що були наведені «оборудки на ринку закупівлі та реалізації зерна, тютюну, сільгоспвиробництва, незаконного переміщення товарів».

За словами Голови ДПС, одна з основних схем прикриття — це продаж цигарок за готівку. За розрахунками, за такою схемою легалізується 4,3 млрд грн ПДВ підприємцями, які продають цигарки, але потім нібито повертають їх як нереалізовані.

Податкові «скрутки» — це фінансові махінації, які дозволяють компанії отримувати чи навпаки «продавати» податковий кредит з ПДВ, тобто таку собі знижку з податку на додану вартість або ж навіть право вимагати у держави відшкодування ПДВ з бюджету. Право на відшкодування ПДВ виникає тоді, коли податкових кредитів у компанії більше, аніж податкових зобов’язань. Таке право найчастіше мають експортери, оскільки, коли вони продають товар за кордон, податкового зобов’язання (першої частини формули з визначення суми ПДВ) у них не виникає, а залишаються лише податкові кредити.

Поділитись: