УКРАЇНА

У поліції розповіли про розслідування причин отруєння дітей у черкаській школі

13 червня, 2018 13:45
УКРАЇНА/У поліції розповіли про розслідування причин отруєння дітей у черкаській школі
Зберегти
Вигляд
У поліції досі не встановили причину масового отруєння у школі №8, внаслідок якого 8 травня були госпіталізовані 59 людей.

У поліції досі не встановили причину масового отруєння у школі №8, внаслідок якого 8 травня були госпіталізовані 59 людей.

 Про це Громадському повідомили в черкаській поліції у відповіді на запит.

«При проведенні державними установами на місці експертиз — аналізів та подальших лабораторних досліджень у відібраних зразках ґрунту, повітря та біологічних зразках отруйних і небезпечних для життя та здоров’я речовин, які б могли призвести до отруєння зазначених людей, не виявлено, а тому наразі причина отруєння дітей не встановлена», — йдеться у відповіді на запит Громадського.

Водночас одна з постраждалих внаслідок отруєння учениць досі продовжує амбулаторне лікування.

«Ми продовжуємо лікування до 15 червня. Як дитина почуватиметься без ліків, я не знаю. Якщо вона пропускає прийом — їй стає погано, в неї слабкість і починає боліти голова. Нам поставили діагноз внутрішньочерепний тиск. Лікарі не пов’язують це з отруєнням. Точніше, вони кажуть, що, можливо це й посприяло, але, імовірніше, це вроджене. Але до отруєння вона головними болями не страждала», - розповіла мати постраждалої дев’ятикласниці Олена Макаренко.

За її словами, про причину отруєння постраждалим досі не повідомили, крім того, у лікарні відмовилися видати результати аналізів.

«Мені аналізів на руки не видали. Я особисто зверталася, але мені сказали, що всі результати є у виписці. Я дуже шкодую, що згаяла час і не звернулася до приватної лабораторії в перші дні після події», — зазначила вона.

Нагадаємо, 8 травня у Черкасах через масове отруєння учнів 2-9 класів загальноосвітньої школи госпіталізували до обласної дитячої лікарні. Школярам стало зле на ранковій лінійці, вони скаржилися на нудоту, головний біль, деякі знепритомніли. Згодом було госпіталізовано чотирьох учителів. Загалом у результаті події по медичну допомогу звернулося більше ста людей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що відомо про отруєння дітей у Черкасах

Того ж дня, 8 травня, в одній зі шкіл Новомосковська Дніпропетровської області стало зле 19 дітям.

Школярі відчули легке нездужання, в когось паморочилося в голові, водночас ніхто не знепритомнів. Керівництво школи викликало бригаду швидкої допомоги. Медики констатували у 18-ти дітей вегетосудинний пароксизм і надали допомогу на місці. В однієї дитини діагностували «невротичну реакцію» і відвезли до міської лікарні, звідки згодом відпустили додому.

21 травня зі школи в Миколаєві евакуювали 400 учнів через розпилення невідомої речовини. Через масове отруєння у школі до лікарні доправили 37 дітей, двоє з них потрапили до реанімації.

Вранці 22 травня у школі Харкова розпилили невідому речовину. Повідомлялося, що ідеться про перцевий спрей, усіх дітей евакуювали. Поліція розслідує розпилення речовини у школі Харкова за статтею хуліганство.

 

Пов`язані новини