У Польщі на узбережжі Балтійського моря знайшли сигнальні ракети з підводних човнів російського виробництва.

У Польщі на узбережжі Балтійського моря знайшли сигнальні ракети з підводних човнів російського виробництва. 

Про це повідомляє RMF FM.

Зазначається, що такі ракети використовуються, наприклад, у разі аварійного підйому судна, аби позначити його місце розташування.

«Знайдені ракети належать підводному човну проекту 877 «Палтус»  (за класифікацією НАТО Kilo). У польському воєнно-морському флоті єдиним судном цієї серії є підводний човен «Орел» (пол. Orzeł). Ракети, які в останні дні знайдено на польських пляжах, напевно не належать польському судну», — повідомили польські моряки.

У Третій корабельній флотилії в Ґдині повідомили, що човен, з якого походять ракети, російського виробництва, проте росіяни будують їх також на експорт.

Припускають також, що на новому човні проводили якісь випробування, або на якомусь з російських човнів.

Невідомо, коли були випущені знайдені ракети. Вони можуть дрейфувати протягом багатьох тижнів. Перша інформація про виявлення такого предмета на пляжі в Ястарні з’явилася 25 травня. За декілька днів чергову ракету знайшли на півострові Гель, а потім на Собєшевському острові.

Теоретично ракети не становлять загрози, проет у польському війську закликали повідомляти поліцію у випадку виявленого об’єкта військового походження.

Поділитись: