ENRU
BBC

Комісія Сенату Польщі підтримала закон про заборону «бандерівської ідеології»

Комісії Сенату Польщі без змін підтримали законопроект, який передбачає кримінальне покарання за висловлювання про причетність поляків до Голокосту і пропаганду так званої «бандерівської ідеології».

Про це повідомляє видання «Onet».

Закон підтримали комісія прав людини, верховенства права, а також комісія з питань культури. За ухвалення закону виступили 11 сенаторів, 5 були проти.

Відтак, парламентарі залишили положення, згідно з яким «кожен, хто публічно і всупереч фактам приписує польському народу чи державі відповідальність чи причетність до злочинів Третього рейху чи інших злочинів проти людяності, миру та воєнних злочинів», підлягатиме штрафу чи позбавленню волі на строк до трьох років.

Раніше президент Польщі Анджей Дуда пообіцяв ретельно проаналізувати законопроект про заборону «бандерівської ідеології».

26 січня Сейм Польщі ухвалив закон про «заборону пропаганди бандерівської ідеології». У МЗС України сприйняли ухвалення цього законопроекту як «чергову спробу нав’язати однобічне трактування історичних подій», у тому числі  некоректного використання назви частини території сучасної України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МЗС Польщі: закон про «бандерівську ідеологію» не стосуватиметься науковців та художніх діячів