УКРАЇНА

Україна відреагувала на польський законопроект про «заборону бандерівської ідеології»

26 січня, 2018 22:12
УКРАЇНА/Україна відреагувала на польський законопроект про «заборону бандерівської ідеології»
Зберегти
Вигляд
Міністерство закордонних справ відреагувало на ухвалення польським Сеймом законопроекту «про заборону пропаганди так званої «бандерівської ідеології».

Міністерство закордонних справ відреагувало на ухвалення польським Сеймом законопроекту «про заборону пропаганди так званої «бандерівської ідеології».

Про це йдеться у коментарі МЗС.

«Прикро, що українська тематика вкотре використовується у внутрішній політиці в Польщі, а трагічні сторінки спільного історичного минулого продовжують політизуватися», — заявили в українському відомстві.

У МЗС сприйняли ухвалення цього законопроекту як «чергову спробу нав’язати однобічне трактування історичних подій», у тому числі  некоректного використання назви частини території сучасної України.

«Розраховуємо, що Сенат Республіки Польща, який має незабаром розглянути зазначений законопроект, виявить політичну мудрість стосовно питань, які можуть негативно вплинути на розвиток двосторонніх відносин», — додали в МЗС.

У Польщі 26 січня відбулося третє читання пакету проектів, що передбачають зміни до закону про Інститут національної пам’яті.

Під час нього польський Сейм ухвалив запропонований рухом Kukiz'15 законопроект «про заборону пропаганди так званої «бандерівської ідеології». Так, за заперечення «злочинів бандерівців» передбачений штраф або позбавлення волі на строк до 3 років.

ДИВІТЬСЯ: У Києві сотні людей вийшли на смолоскипну ходу до дня народження Бандери.

Ім'я Бандери асоціюють з боротьбою за незалежність українського народу, при цьому він є однією з найбільш спірних постатей, зокрема, в українській історії та політиці. Він був одним з ідеологів українського націоналістичного руху 20 століття.

Пов`язані новини