Організатори злочинної схеми користувалися критичним фінансовим становищем людей, вербували їх у Білорусі та Україні, а потім привозили до Польщі, обіцяючи надійну роботу з високою оплатою.

Окружна прокуратура Варшави направила до суду справу про експлуатацію праці білорусів і українців: двоє обвинувачених з липня 2015-го до жовтня 2016 року наймали іноземців на роботу до закладів громадського харчування і утримували їх у важких умовах.

Як ідеться у повідомленні прокуратури у Варшаві, поляків судитимуть за торгівлю людьми. 

Борис С. і Мирослав К. — організатори злочинної схеми — користувалися критичним фінансовим становищем людей, вербували їх в Білорусі і Україні, а потім привозили до Польщі, обіцяючи надійну роботу з високою оплатою.

У матеріалі слідства ідеться, що іноземці, не знайомі з польським трудовим законодавством, були змушені працювати в закладах громадського харчування у Варшаві по 350 годин на місяць.

Через численні «штрафи», зарплату вони отримували невчасно і не в повному обсязі. При цьому люди боялися звертатися до правоохоронців, щоб не втратити вже зароблені гроші.

На білорусів і українців чинили і психологічний тиск. Деяких змушували давати розписки про отримання грошей у борг. Люди жили в готелях для робітників і у приватних квартирах на території Варшави, орендованих організаторами злочинної схеми.

Житлові умови в цих приміщеннях слідчі назвали «скандальними». Крім того, життя робітників було під повним контролем організаторів схеми.

Підозрюваний, Борис С., визнав повністю вину і пояснив схему, за якою працювала організація. Він почав роботу в ресторані Мирослава К. у 2015 році спочатку як звичайний робітник. Потім Мирослав К. запропонував йому посаду «наглядача» над іншими робітниками. Сам Мирослав не визнає провину. Організаторам загрожує до 15 років ув'язнення. 

У лютому 2018-го повідомлялося, що у Польщі працедавець не викликав швидку українці, у якої стався інсульт. 

Поділитись: