Життя

У Польщі ухвалили закон про заборону торгівлі у неділю

11 січня, 2018 15:14
Життя/У Польщі ухвалили закон про заборону торгівлі у неділю
Зберегти
Вигляд
Депутати польського Сейму ухвалили закон, яким забороняється торгівля по неділях у країні.

Депутати польського Сейму ухвалили закон, яким забороняється торгівля по неділях у країні.

Про це повідомляє польська газета «Wyborcza».

У четвер, 11 січня закон ухвалила верхня палата Сейму — Сенат. Нижня палата ухвалила закон ще у листопаді минулого року.

Як пише «Польське радіо», відповідно до закону, від 1 березня 2018 року в кожному місяці магазини працюватимуть лише у дві неділі — в перший і останній тижні місяця.

З 2019 року магазини будуть відкриті тільки в одну неділю в місяць, а з 1 січня 2020 року почне діяти суцільна заборона на торгівлю по неділях, за винятком 7 спеціально визначених неділь на рік.

Працювати по неділях зможуть квіткові та кондитерські магазини, пекарні і кав'ярні, що продають морозиво. Умовою для них буде зобов'язання продавати виключно квіти, морозиво, хлібобулочні та кондитерські вироби.

Закон також передбачає штраф за порушення заборони, який буде складати від 1 тисячі до 100 тисяч злотих, а в разі постійних порушень заборони — позбавлення волі.

Закон щодо заборони на торгівлю по неділях чекає підпису президента.

Цей закон у Польщі намагаються ухвалити уже кілька років. Основна мета його полягає в тому, щоб працівники торгових точок могли провести вихідний з родиною, а не на роботі. Крім того, очікується, що завдяки закону звичайні поляки змінюватимуть спосіб проведення вільного часу.

Нагадаємо, у Польщі пішли у відставку глава МЗС Ващиковський і міністр оборони Мацеревич.

Пов`язані новини