Світ

Голову Українського товариства в Любліні виключили з Інституту нацпам'яті Польщі

30 серпня, 2018 19:19
Світ/Голову Українського товариства в Любліні виключили з Інституту нацпам'яті Польщі
Зберегти
Вигляд
У Польщі з Комітету захисту пам'яті боротьби та мучеництва при Інституті національної пам'яті Любліна виключаили президента Українського товариства Григорія Купріяновича.

У Польщі з Комітету захисту пам'яті боротьби та мучеництва при Інституті національної пам'яті Любліна виключаили президента Українського товариства Григорія Купріяновича.

Про це повідомляє польське видання Onet.pl.

Зазначається, що 30 серпня відбулося засідання Комітету із захисту боротьби та мучеництва в Люблінському інституті нацпам'яті.

Незадовго до початку дискусії керівник філії Любліна запросив Купріяновича до кабінету, де він вручив йому відповідний докмент про звільнення.

Документ був підписаний головою Інституту національної пам'яті Польщі Ярославом Шареком.

Григорій Купріянович стверджує, що причину звільнення йому не повідомили.

«Мені було вручено лише акт, без пояснень. Це надто серйозно справа, але ґрунтується на припущеннях», — повідомив він журналістам.

Нагадаємо, у серпні в Польщі відкрили кримінальне провадження проти Купріяновича нібито за публічну образу польського народу.

Міністерство закордонних справ України закликало Польщу припинити переслідування голови Українського товариства в Любліні Григорія Купріяновича.

Люблінський воєвода Пшемислав Чарнек відповів на критику Павла Клімкіна щодо позову проти голови Українського товариства в Любліні та зазначив, що він захищає пам'ять поляків, убитих унаслідок українського геноциду.

Раніше Пшемислав Чарнек заявив, що Григорій Купріянович «зрівняв 130 тисяч жертв геноциду з кількома сотнями цивільних українців, котрі загинули в Сагрині 10 березня 1944 року» під час відкриття Меморіалу пам’яті українців.

Зазначимо, у селі Сагринь, яке колись було частиною України, а зараз знаходиться на території Польщі, урочисто відкрили Меморіал пам’яті українців, які загинули від рук польських «селянських батальйонів» та підрозділів Армії Крайової у 1944 році. Тоді у березні 1944 року від рук поляків загинуло 660 українців.

Пов`язані новини