У Польщі опозиційний блок «Громадянська коаліція» подав скаргу до Верховного суду країни, у якій вимагає визнати недійсними вибори президента, що відбулися 12 липня.

Про це пише Deutsche Welle з посиланням на заяви опозиції.

Кандидат від опозиції Рафал Тшасковський програв з незначним відривом: Дуда випередив Тшасковського на 2%.

Керівництво опозиційної партії наполягає, що на виборах було порушено принципи рівності та загальності, оскільки чинного президента Анджея Дуду, який в результаті виборів пішов на другий термін, підтримував «увесь державний апарат».

Окрім того, опозиція звинувачує суспільно-правове телебачення країни в тому, що воно не приховувало симпатій до чинного президента.

У поданій до суду скарзі також навели свідчення близько двох тисяч виборців, які повідомляють про проблеми з реєстрацією на вибори, запізніле надходження виборчих документів та перешкоди при голосуванні за кордоном. Верховний суд Польщі повинен до 3 серпня ухвалити рішення за скаргою.

Нагадаємо, за результатами підрахунку 100% голосів, відданих під час другого туру президентських виборів у Польщі 12 липня, за чинного президента Анджея Дуду проголосували 51,03% виборців.

За опонента Дуди, представника партії «Громадянська платформа» Рафала Тшасковського, віддали голоси 48,97% виборців. Таким чином, розрив між результатами кандидатів склав трохи більше ніж 2%, або понад 422 тисяч із майже 20,5 мільйона голосів.

Поділитись: