Польські митці і користувачі соцмереж поширюють фотографії з бананами на знак протесту проти вилучення з експозиції Національного музею у Варшаві відеороботи, у якій жінка їсть та облизує цей фрукт.

Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на видання Wirtualna Polska.

Роботи художниць Наталії LL «Споживацьке мистецтво» 1972 року і «Поява Лу Саломе» Катажини Козири 2005 року були вилучені з галереї мистецтва 20-го і 21-го століття в Національному музеї у Варшаві у п'ятницю, 26 квтіня.

Директор Національного музею в понеділок вирішив повернути до експозиції роботи художниць.

Одна з робіт — «Споживацьке мистецтво» (Artefutura) — містить відео і цикл фотографій, які зображають молоду білявку, яка їсть і облизує банан. Відео має еротичний підтекст, що є задумом авторки.

Рішення про вилучення робіт з експозиції прийняв директор музею Єжи Мізьолек, який заявив, що оскільки йдеться про Національний музей, то не слід явно демонструвати мистецтво з гендерною тематикою. Він також розповів про скарги учителів, які вважають, що подібні роботи «розбещують молодь».

Вилучення робіт викликало обурення серед митців і користувачів соцмереж. В інтернеті стали масово поширювати відео і фотографії зірок і пересічних поляків з бананами.

В межах протесту у Facebook користувачі організували дві акції: «Поїдання бананів перед Національним музеєм» і «Національне поїдання бананів», зацікавленість у яких виявили тисячі людей. О 18.00 годині 29 квітня під Національним музеєм організували невелику акцію на знак протесту щодо поїдання бананів.

Також користувачі запустили у соцмережах хештег #bananagate на знак протесту проти заборони експозицій.

Нагадаємо, суд в Єгипті засудив до 2 років в'язниці поп-співачку Shyma після того, як вона оприлюднила відеокліп, де співає у спідній білизні та облизує фрукти.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile